MAGIE KRUHU

                                                      

 Pokud jsme zmatení, smutní, podráždění, potřebujeme odpočinek, jsme bez energie nebo jen toužíme „vypnout hlavu“…, je tu řešení, které není nikterak nákladné, složité nebo neuskutečnitelné. Je dokonce velice prosté a napoprvé můžeme začít s minimálním množstvím prostředků či pomůcek. Nevěříte?

Jistě mi většina lidí dá za pravdu, že duch člověka vzkvétá a žije z jakékoli vlastní tvorby. Možnost tvořit a projevit se máme všichni stejnou. A jak uvádí moje oblíbená autorka Zdeňka Jordánová ve své knížce SOUVISLOSTI: “… nejvyšší možnou tvorbou každého z nás je popravdě jeho vlastní život”.

Nezadržujme tedy svou životní energii a zkusme ji nechat proudit a pročistit tím, že začneme dělat-tvořit cokoli, v našem případě trochu umělecky tvořit. Nemusí nás strašit ani ono zvláštně a cize znějící slůvko „MANDALA“.

                                

Stačí namalovat kruh, narýsovat ho kružítkem nebo jednoduše obkreslit talíř na papír a máme vymezený prostor pro vyjádření svých pocitů, postojů, tužeb…atd. - v barvách, tazích, tvarech, symbolech. Můžeme vzít pouze tužku, propisku a začít vyplňovat kruh způsobem, jakým cítíme, že je pro nás v ten okamžik tím pravým. Jestliže se potřebujeme vyjadřovat v barvách, jsou k dispozici i doma dostupné pastelky, případně fixy…