O mně 

               

Vážení a milí návštěvníci těchto stránek,

dovolte mi, abych se Vám představila a napsala něco málo k mému smýšlení a zaměření…

Jmenuji se Ivana Dobrodinská, narodila jsem se před 43 lety ve znamení ŠTÍRA a doposud zůstávám věrná svému rodnému městu Ústí nad Labem.

Do kolonek zaměstnání či povolání vyplňuji nejčastěji profesi = „vychovatelka“ a při osobním představování se potencionálním zaměstnavatelům uvádím dnes i novou, odbornější verzi - t.j. „pedagog volného času“ :-).

Postupně jsem si do života přibrala ještě zájem o grafologii, speciální pedagogiku, psychologii, ale i alternativní esoteriku a s ní spojené intuitivní vykládání tarotů, používání reiki energie či relaxační techniky a terapeutické metody. Velkou radost a poznání mi přinesl rovněž i autorský projekt „tvořivě-meditačně- ozdravného“ působení kruhových mandal na děti i dospělé (bližší a podrobnější popis aktivit najdete v jednotlivých rubrikách)

 A propos -DĚTI a já…tohle spojení představuje v mém životě nezanedbatelnou hodnotu- a to nikoli jen tu pracovní.  Během 20 let jsem se plánovaně a s vděčností stala obyčejně neobyčejnou mámou 4 vlastních dětí, a svůj, poněkud okleštěný volný čas jsem věnovala nejen rodině, domácnosti a zahradě,  ale dnes mohu s odstupem času potvrdit, že jsem takto poskytovala značný prostor i sobě samotné, svému naladění na život, rozvoji, studiu a sebepoznávání.

Jako správnou štírku mě fascinuje tajemno a vše skryté, co je třeba prozkoumat. A tak není divu, že jsem nějak postupně a se zvědavostí pronikala i ke studiu záhad lidského nitra, podvědomí, intuice… ke všemu, co souvisí s duší a lidskou psychikou celkově. V podstatě vše, co trochu chutná po psychologii, tak mě dříve či později zaujme. Je to nekonečný příběh, je to něco, co trvá a stále přicházejí nová a nová zjištění a nové souvislosti. A to znamená, že práce na vztazích, na seberozvoji a na poznávání zákonitostí našeho pozemského putování, nemůže být v zásadě nikdy zcela ukončena.

Jsem proto ráda pozorovatelem, jsem dychtivým čtenářem, často i posluchačem. Miluji životní příběhy a cesty obyčejných lidí, kteří jdou upřímně a poctivě životem a jsou prostými nositeli té krásné lidské moudrosti, duševní vyzrálosti a láskyplnosti především. Dojímá mě opravdovost a statečnost každého, kdo si zvolí ne vždy lehkou, ale zato „vědomou“ neúnikovou cestu a řetězí si tak skutečné okamžiky svého života, které plně vnímá, prožívá a s díkem přijímá…Fascinují mě zkušenosti všech, kteří ochutnali v životě přízeň i nepřízeň, bolesti i radost, úzkost i svobodu bez strachů, bezcitnost i soucit, příval energie střídaný často i pasivitou …a jsou schopni prostřednictvím poznaného a posléze také díky své osobní volbě hledat a udržovat rovnováhu ve všem, co existuje, co nás obklopuje, co je uvnitř nás samých, co vnímáme a hlavně, co a jak žijeme.

 Pokud jsme na náš jedinečný ŽIVOT naladěni, tak zjistíme objevný fakt - a tím je skutečnost, že mezi námi a v okolí každého z nás žije mnoho úúúžasných učitelů a spřízněných duší, jež potkáváme. Jsou připraveni projít s námi zrovna ten kus cesty, který nás čeká. Mohou jimi být lidé známí i dosud nepoznaní, kteří na nějaký čas úzce prolnou s našimi životy, poskytnou nám potřebné bolestné i radostné lekce a my se tiše divíme, proč je najednou tolik vyhledáváme.  Jsou jimi též naši rodiče, naše děti, naše lásky či životní partneři :-).  Ovšem hluboké poučení můžeme v ten správný okamžik nalézt i v poselstvích tzv. duchovních učitelů, kteří nás osobně nebo zprostředkovaně inspirují, opakovaně a moudře nás seznamují s neomylnými zákonitostmi „všehomíra“ a zůstávají  pomocníky a směrovkami na našich poutích.

Umění vyrovnanosti je skutečným mistrovstvím, kterého není lehké dosáhnout a ještě obtížnějším se zdá jeho každodenní obhajování - i přesto, že ROVNOVÁHA je základním principem  chodu vesmíru. K pocitu vnitřního klidu a svobody se lze dopracovat různými metodami a způsoby - každý si je může vyzkoušet, zažít …a najít možnost, která „teď a tady“ v přítomném okamžiku dosedne na patřičné místo a tím se odstartuje cesta k rovnováze a uvolněnějšímu životu. Je známým faktem, s nímž souhlasím i já - že existence jediného správného receptu na nalezení životní jistoty a vyrovnaného bytí, který by fungoval pro všechny smrtelníky současně, není - takový účinný návod prozatím neznáme. Neexistuje jediná jedna příručka k dosažení okamžitého klidu a  rovnováhy, nelze na nejpalčivější otázky dostat hned jednoduché a vyčerpávající odpovědi a zrovna tak nejde prožít, procítit, ocenit a pochopit najednou více životů, nežli jen ten pouhopouhý jeden- NÁŠ VLASTNÍ, JEDINEČNÝ, POZORUHODNÝ, LÁSKYPLNÝ ŽIVOT, POSKLÁDANÝ ZE SKUTEČNÝCH „tady a teď“ OKAMŽIKŮ!  Proto ani já nikomu nevnucuji za každou cenu postupy nebo možnosti, které se v průběhu životních zkoušek osvědčily mně, a které s láskou používám, praktikuji a snažím se jejich prospěch posílat všem, kdo o ně mají zájem nebo projeví třeba jen zvědavost. Domnívám se, že mohu přispět nebo se pokusit pomoci každému individuálně tak, jak to v danou chvíli situace vyžaduje.

Pokud budete mít čas a chuť, naleznete na těchto stránkách určité nápady, ideje, postřehy, názory i případné výzvy a možnosti k vyzkoušení - vše v obsahu jednotlivých rubrik, které postupně vznikají. Budu velice ráda, když vás cokoli pohladí na duši, inspiruje, naladí, probudí k tvořivosti a činu, či podnítí k návštěvě či telefonickému a osobnímu setkání se mnou. Můžeme si povídat, nechat promluvit tarotové karty, můžeme si zkusit záživnou objevnou cestu k sobě a do svého středu pomocí tematické tvorby mandal, můžete využít mé zkušenosti "trenéra" a nechat se provést Vaším procesem CESTY metodou terapeutky Brandon Bays, můžete poté relaxovat a přijmout energii REIKI, nebo jen tak sdílet přítomné okamžiky, být spolu a sžít se s tématy, která jsou pro nás důležitá.

 Děkuji ze srdce za Vaši projevenou pozornost a přeji nám všem hojnost skutečných chvil a co nejvyrovnanější dny i noci :-D :-)  8-)

S láskou Ivana Dobrodinská